У наш час мало яке будівництво може обійтися без застосування дерев'яних виробів. Пиломатеріали - це практично будь-які будівельні і не тільки будівельні матеріали, які виготовляються з деревини. Найчастіше в будівництві застосовується дерево хвойних порід, зокрема для монтажу дахів і інших частин споруд, таких як опалубка і т.д. Це є наслідком багатьох переваг хвойного лісу перед листяним.

Переваги хвойних пиломатеріалів перед листяними:

Сосна користується більше високим попитом у порівнянні з ялиною, так як ялина містить більшу кількість сучків, а також володіє більшою твердістю, що ускладнює процес обробки при виробництві пиломатеріалів. У той же час, ялина є більш гнучкою, що буває важливо при будівництві гнутих конструкцій.

Хвойна деревина, завдяки наявності великої кількості смол, найменш піддається впливам навколишнього середовища і старіння хвойні пиломатеріали володіють високою міцністю, а також легкістю соснові пиломатеріали, так само як і ялинові, легко обробляються, через що ціна хвойних пиломатеріалів більш низька в порівнянні з листяними хвойні породи дерев менше вбирають вологу, завдяки наявності смоли вироби з хвойного лісу володіють кращими звукоізоляційними і теплоізоляційними характеристиками в порівнянні з листяними також, пиломатеріали з соснового лісу при нормальній експлуатації практично не схильні до деформацій і змін форми.

Види пиломатеріалів.

Пиломатеріали, залежно від різних критеріїв, можуть розділятися на безліч категорій і підкатегорій. В основному вони бувають наступних видів:

  • дошка обрізна
  • дошка необрізна
  • брус
  • брусок
  • рейка.